Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Multiłącznik?
Multiłącznik PRESTO będący kluczowym urządzeniem systemu, swoim wyglądem przypomina tradycyjny osprzęt elektrotechniczny. Brak widocznych elektronicznych elementów stanowiących interfejs użytkownika (np. wyświetlacz LCD) sprawia, że urządzenie znacznie wolniej „starzeje” się, wraz ze zmieniającymi się trendami.

 

Jak działa Multiłącznik?
Multiłącznik posiada pokrętło przyciskowo obrotowe, poprzez przyciśnięcie pokrętła przechodzimy do kolejnych funkcji, natomiast przekręcając zmieniamy nastawy konkretnej funkcji. O aktualnym położeniu w menu i bieżących nastawach użytkownik jest informowany za pomocą komunikatów głosowych.

Jakimi funkcjami domowych instalacji mogę zarządzać za pomocą Multiłącznika?
Multiłącznik może realizować następujące funkcje:

  • Sterowanie oświetleniem
  • Sterowanie wentylatorem
  • Interkom
  • Sterowanie roletami
  • Sterowanie temperaturą
  • Definiowanie stref chronionych
  • Sterowanie gniazdami wtyczkowymi
  • Sterowanie oświetleniem nocnym
  • Dzwonek
  • Alarmy

Czy zakup systemu Presto wiąże się z koniecznością wykonania dedykowanej, specjalnej instalacji?
Nie, co jest jego absolutną zaletą, jedynym odstępstwem jest konieczność poprowadzenia dodatkowego czterożyłowego kabla informacyjnego (np.: skrętki) pomiędzy multiłącznikami i modułami komunikacyjnymi znajdującymi się w rozdzielnicy głównej i rozdzielaczu CO. Fakt ten pozwala cieszyć się dogodnościami systemu Presto w każdym domu, bez konieczności generalnego remontu.

Czy istnieje możliwość rozbudowy systemu?
Tak. Architektura systemu PRESTO umożliwia stopniową jego rozbudowę. Oznacza to, że całkowity koszt systemu możemy rozłożyć na kilka lat, a zakup jego poszczególnych elementów uwarunkować od aktualnego stanu naszego portfela czy tez potrzeb.

 

Czy system PRESTO Easy może pracować bez PRESTO Home?
Tak. Presto Home czyli sterowanie centralne nie jest odpowiedzialne za realizację zaprogramowanych nastaw systemu, daje nam ono możliwość sterowania centralnego i zdalnego wewnętrznymi układami budynku; oświetlenie, ogrzewanie itd., ale wszystkimi tymi układami możemy sterować z poziomu multiłączników.

Co to jest sterowanie centralne?
Jest to możliwość sterowania wszystkimi funkcjami zaprogramowanymi w multiłącznikach z jednego miejsca. Dzięki tej funkcji w łatwy i szybki sposób możemy załączyć i wyłączyć oświetlenie, ogrzewanie, gniazda czy zamknąć, otworzyć rolety itp.

Jakie urządzenia mogę wykorzystać do sterowania centralnego?
Do sterownia można użyć dowolnego tabletu czy tez komputera osobistego opartego na systemie operacyjnym Windows, sterowanie z urządzeń opartych na systemach Andorid czy iOS również jest możliwe na zasadzie udostępnienia pulpitu na urządzeniach połączonych z lokalną siecią domową.

W jaki sposób mogę sterować np.: roletami czy ogrzewaniem będąc poza domem?
Dzięki zastosowaniu modułu centralnego sterowania zyskujemy możliwość zdalnego podglądu i pełnej regulacji automatyki domowej. Funkcję zdalnego panelu sterowania może pełnić dowolny tablet, bądź komputer osobisty oparty na systemie operacyjnym Windows, natomiast z urządzeń opartych na systemie Android czy iOS sterowanie może odbywać się na zasadzie udostępnienia pulpitu na urządzeniu połączonym z lokalną siecią domową.

W jaki sposób mogę sterować ogrzewaniem podczas niezaplanowanego wyjazdu?
Dzięki zastosowaniu modułu centralnego sterowania mamy możliwość zdalnego sterowania funkcjami multiłączników, tak więc niezależnie od miejsca naszego pobytu jesteśmy w stanie zmienić ustawienia ogrzewania np.: je wyłączyć na określony czas czy też włączyć w innym czasie aniżeli był zaplanowany w naszym harmonogramie.

Czy kupując system Presto mogę tworzyć plany działania ogrzewania?
Tak, zastosowanie sterownika centralnego umożliwia nam tworzenie dogodnych dla użytkownika planów kalendarzowych oraz definiowania cyklu tygodniowego, określającego w którym dniu tygodnia dany plan ma być realizowany. Plany posiadają trzy tryby pracy: praca, wyjazd, wolne, w których ustawiamy odpowiadający nam czas pracy ogrzewania. W dodatkowej tabeli możemy wpisać wyjątki kalendarzowe, jak święta, dni wolne od pracy czy też wcześniej zaplanowany urlop. Podobne plany możemy tworzyć dla czasu pracy rolet.

Czy mając ustawiony harmonogram pracy rolet mogę dokonywać zmian za pomocą Multiłącznika?
Jak najbardziej tak. Należy również nadmienić, że polecenie wydane przez użytkownika za pośrednictwem multiłącznika ma zawsze wyższy priorytet niż polecenie zawarte w harmonogramie i wykonywane aktualnie przez sterownik centralny. Dodatkowo możemy określić po jakim czasie bezczynności system ma powrócić do realizowania zadań opisanych w harmonogramie.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

X